Vítězný závěr tripu! K výhře juniorů nad Vítkovicemi přispěl hattrickem David Varvařovský

Svůj první nadstavbový trip naši junioři zakončili soubojem s týmem Vítkovice Ridera. Vzájemnou přestřelku dokázali po druhém gólu překlopit na svou stranu. K výhře hattrickem přispěl David Varvařovský. Čtyři body k týmovému úspěchu přidal Vojtěch Čihař (2+2) a po dvou asistencích si zapsali Jakub Vogel a Vít Záhejský. Třicet osm střel vítkovických juniorů zastavil Martin Psohlavec. Energetici si tedy z prvního tripu vezou tři body a vítězně se naladili na pondělí, kdy na svém ledě přivítají juniorku Sparty Praha.
DHL Extraliga juniorů, 2. kolo, so 9.12.2023, Orlová, Zimní stadion
HC VÍTKOVICE RIDERA
3:5
1:1, 1:2, 1:2
Branky a nahrávky: 12:22 Krejsa (Štiak, Chaloupka; 5/4), 27:09 Kovalčík (Milata, Fojtík; 5/5), 54:22 Štiak (Slusarczyk, Chaloupka; 5/5) – 16:56 Varvařovský (Čihař, Vogel; 5/5), 26:05 Varvařovský (Dorot, Galnor; 5/4), 29:11 Čihař (Záhejský, Vogel; 5/5), 44:52 Čihař (Záhejský; 5/5), 47:53 Varvařovský (Čihař; 5/5). Rozhodčí: Blaha, Gebauer – Voznička, Lainka. Diváci: 168. Vyloučení: 3:6. Využití: 1:1. Střely na branku: 41:41. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:5, 3:5.
diváci168
HC VÍTKOVICE RIDERA: Vávra – Kalandra, Bialy, Chaloupka, Glos, Man, Puchala – Fojtík, Slusarczyk, Hanák, Muroň, Žídek, Štiak, Kovalčík, Tobola, Krejsa, Milata, Zapletal, Saxa.
HC Energie Karlovy Vary: Psohlavec – Pelikán, Krajčík, Dyk, Beran, Dorot, Vogel, Holejšovský – Šilhan, Galnor, Pastor, Čihař, Váňa, Zeman, Steklý, Záhejský, Varvařovský, Novotný, Rybár, Adámek.

Martin Psohlavec dokázal držet vítkovické střelce na uzdě do třinácté minuty, kdy v početní výhodě udeřil Josef Krejsa. Energetici však krok srovnali v sedmnácté minutě, poté co Štěpána Vávru překonal David Varvařovský, který zakončil kombinaci Jakuba Vogela a Vojtěcha Čihaře. V závěru první třetiny šli karlovarští junioři opět do čtyř, ale tentokrát se úspěšně ubránili a tak se ve druhé části utkání začínalo znovu od nuly.

Ve druhé třetině si oba soupeři své role vyměnili. Energetici nejprve v úvodu třetiny ustáli další oslabení. V čase 25:20 vyfasovala vítkovická střídačka trest za příliš mnoho hráčů na ledě, což znamenalo pro karlovarské mladíky první početní výhodu utkání. V čase 26:20 připravili Ondřej Dorot a Jakub Galnor šanci pro Davida Varvařovského a ten svou střelou poslal Energii do vedení. To jí však vydrželo asi dvě minuty než skóre srovnal Ilja Kovalčík. Tím však podobnost s první třetinou skončila, protože ve třicáté minutě šlo do akce trio Vít Záhejský, Jakub Vogel a Vojtěch Čihař a rázem měli energetici vedení zpět - 2:3. Před rozchodem do kabin zvládli vítkovičtí ubránit další oslabení.

Tam, kde v předchozí části zápasu skončil, navázal Vojtech Čihař ve třetí třetině, když svým druhým gólem rozjásal své spoluhráče. V roli asistenta mu tentokrát sekundoval Vít Záhejský - 2:4. Krátce na to si mezi sebou vyměňovali názory Matěj Žídek a Filip Krajčík, za což byli rozhodčími odměněni dvouminutovým odpočinkem. Hra čtyři na čtyři změnu skóre nepřinesla. Pátá branka Energie padla ve čtyřicáté osmé minutě, když Vojtěch Čihař poslal do akce Davida Varvařovského, který si svou střelou zkompletoval první hattrick v juniorském hokeji - 2:5.

„Měl jsem velkou radost, protože v letošní sezoně se ode mě očekává, že budu rozhodovat utkání a pomáhat týmu k vítězství. Jsem rád, že se dnes poštěstilo a hlavně že z tripu vezeme tři body,“ ohlíží se s úsměvem za náročným zápasem David Varvařovský.

Na dostřel dvou gólů dostal vítkovické juniory v padesáté páté minutě Matěj Štiak. Do konce utkání měli energetici plné ruce práce, protože museli bránit dvě, téměř za sebou jdoucí, oslabení. To se jim povedlo a tak si vybojovali první nadstavbové body.

A jak zápas hodnotil kapitán juniorky Ondřej Dorot? „Hrálo se na velkém kluzišti, které nám v dnešním zápase více vyhovovalo. Pomohlo nám hlavně proměňování šancí, díky kterým jsme mohli odskočit na stav 5:2, kdy už jsme až do konce určovali tempo zápasu.“

Podle skóre to tak sice nevypadá, ale co se týče počtu střel byl výkon obou týmů vyrovnaný. Na oba gólmany letělo totiž čtyřicet jedna střel. Martin Psohlavec, který v tomto duelu opět hájil branku Energie, si tak připsal 38 zákroků. Záda mu, stejně jako v předchozím duelu s Třincem, kryl Josef Schmid z juniorky Baníku Sokolov.